FALCON – Odstreľovacia veľkorážová puška

falcon odstrelovacia puska

FALCON           

Odstreľovacia veľkorážová puška kalibru 50, vyrobená v Zbrojovke Vsetín.  Vyrába sa v dvoch kalibroch,  12,7 x 107mm,  a  12,7 x 99mm,  /50., Browning/.

V konštrukčnom prevedení bullpup, má celkovú dĺžku – 1260 mm, dĺžka hlavne – 927/838 mm,  hmotnosť okolo 12,5 kg. S optickým zameriavačom jej účinný dostrel je 2000 m.  Je to moderná viacúčelová zbraň pechoty, alebo jednotiek zvláštneho určenia, tiež jednotiek polície. Zásobník ma 2 náboje.  Do jej výbavy patrí samozrejme dvojnožka, kvalitný puškohľad, účinná úsťová  brzda – tlmí až 75% spätného rázu.

Je využiteľná proti živým cieľom  nepriateľa,  ale jej hlavné zameranie je na ničenie nechránenych ale aj chránených motorových vozidiel,  odstavených lietadiel, letiacich vrtuľníkov, radarových a raketových základni, spojovacej techniky.

Výstrel z tejto zbrane je napočudovanie príjemnejší ako zo zbraní kalibru 50. iných výrobcov a iného koštrukčného riešenia. Sprevádza ho ale samozrejme značný akustický efekt a vyšľahmi zhorená zem v okolí ústia hlavne.

Je možné ju aj teraz kúpiť na Českom trhu .                                                                                   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.