Moje osobné zážitky a skúsenosti s nožom Victorinox Hunter Pro

 

Stále si dobre spomínam na časy, keď som si ako malý chlapec špáral nechty pod plastovým okrajom môjho malého vreckového švajčiarskeho nožíka. Mal som 10 rokov a vlastnil som nožík, ktorého súčasťou bolo aj špáratko!Áno dobre počujete ozajstné špáratko. Všetci moji priatelia mi tento nožík závideli a hoci si vôbec nespomínam,že by som bol toto špáratko niekedy použil-pre každý prípad som ho mal poruke a k dispozícii. Podobne ako u veľa iných ľudí bolo vlastníctvo univerzálneho švajčiarskeho nožíka jedným z mojich prvých  krokov na ceste k dospelosti. V podstate symbolizovalo vstupnú bránu na ceste k osobnej zodpovednosti.

Pred pár mesiacmi sme dostali pozvánku na tlačovú besedu organizovanú firmou Victorinox/Swiss Army počas letnej výstavy priaznivcov outdoor, kde bola oficiálne prezentovaná fúzia firiem Victorinox & Wenger-dvoch firiem zameraných na výrobu „švajčiarskych armádnych nožov“ vo veľkých počtoch po mnoho rokov. Hneď sa mi vrátili spomienky z detstva. Predstava švajčiarskeho noža a jeho prezentácie priamo od  Swiss Army prebehla mojou hlavou. Tam určite musím byť!

Hoci som očakával prezentačný stánok plný multifunkčných nožov a náradia, vôbec by som si nebol pomyslel, že nožík z môjho detstva môže mať,alebo by mohol mať vylepšenia, ktoré ho udržia zaujímavým a aktuálnym v kontexte uplynutého času. Bol som naozaj veľmi priaznivo prekvapený. Nôž, ktorý úplne vyvrátil akékoľvek moje očakávania a predstavy bol Swiss Army Hunter Pro. Keď mi bola ponúknutá možnosť odskúšania tohoto modelu v praxi a priamo v teréne-doslovne som skočil po tejto príležitosti.

Plánovaný výlet na hornatý americký stredozápad v oblasti Driftless v Iowa sa črtal ako ideálna príležitosť pre kompletné otestovanie môjho nového a vylepšeného univerzálneho švajčiarskeho nožíka Victorinox Hunter Pro. Víkend bol plný najrôznejších aktivít od strúhania a zašpicatenia palíc na opekanie až po krájanie a sekanie zeleniny. Je zbytočné hovoriť, že akonáhle som vytiahol môj nový nôž pri táborovom ohni, debata sa skoro okamžite automaticky zvrtla na naše detstvo a spomienky spojené s univerzálnymi švajčiarskymi nožmi.  Na konci víkendu som mal minimálne 4 seriózne ponuky na odkúpenie testovaného noža. Od tohto okamihu už neexistoval spôsob, aby som sa ho vzdal.

Nôž s obrovskou ľahkosťou zvládol všetky úlohy, na ktroré som ho použil. Sekanie,rezanie, filetovanie, ostrenie. Bol som si vedomý skutočnosti, že Pro Hunter bol navrhnutý ako ozajstný lovecký nôž.  Tvar čepele predurčuje tento nôž na ideálneho pomocníka pri dratí ulovenej zvery. Moje použitie pri testovaní bolo na míle vzdialené možnostiam, ktoré nôž ponúka. Pokiaľ hľadáte šikovný, užitočný nôž na akékoľvek použitie, ktoré vás môže prekvapiť pri kempovaní je pre Vás Swiss Army Hunter Pro naozaj perfektnou voľbou. Pokiaľ ste vyrástli na generácii Swiss Army nožov so švajčiarskym nožíkom vo Vašom vrecku, potom je pre Vás Hunter Pro ozajstným splnením Vášho dávneho sna.

 

Oficiálne informácie Victorinox:
Ako najnovší prírastok do outdoorovej kolekcie bol nôž Hunter Pro navrhnutý tak, aby plnil najrôznejšie požiadavky profesionálnych lovcov, ako aj bežných nadšencov outdooru, čo ho robí extrémne všestranným. Po prvýkrát bola využitá čepeľ z profesionálnych nožov dodávaných štandardne na bitúnky a mäso spracujúci priemysel od roku 1884. Tento typ čepele môže byť opakovane ostrený po mnoho a mnoho krát, čo je dôležité pre všetkých používateľov. Zámok noža je uspôsobený na jednoduché jednoručné ovládanie, rukoväť je ergonomická s veľmi pohodlnným uchopením, čo robí tento exemplár noža vhodným doslova pre všetkých. A podobne ako pre všetky produkty Swiss Army sa na nôž vzťahuje doživotná záruka ohľadom vád v materiáli a spracovaní.

Všetky produkty outdoorovej kolekcie sú vyrobené vo Švajčiarsku s použitím prvotriednej ocele, ručného spracovania, legendárneho dizajnu a kvality, ktorú od Victorinox právom očakávate.

Kľúčové charakteristiky a výhody:

Vyrobené vo Švajčiarsku
Jednoduché jednoručné ovládanie
Čepeľ pevne osadená v určenej pozícii
Čepeľ z identickej ocele ako výrobky profesionálneho nožiarstva.

Rozmery:

V uzatvorenom stave: 130mm
V otvorenom stave: 223mm
Čepeľ: 100mm
Váha: 161,6 g

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.