Helle Brakar

BraKar je veľký poľovnícky nôž, ručne vyrábaný Nórskou firmou. S celkovou dĺžkou viac ako 25 cm patrí medzi jeden z najväčších nožov, ktoré táto firma vyrába. To sa samozrejme odrazilo aj na vyššej hmotnosti 135 gramov, čo je však stále veľmi prijateľná hmotnosť v pomere k jeho veľkosti.

Na výrobu čepele noža je použitá vrstvená nerezová oceľ s veľmi dobrým zložením jadra. Vďaka tomu si dokáže zachovať výbornú kondíciu a ostrosť počas dlhej doby používania a to aj napriek vysokému zaťažovaniu noža. Táto čepeľ si bez problémov poradí s mäsom, kosťami, sťahovaním kože alebo nasekaním dreva.

Helle BraKar sa vyznačuje dizajnovo veľmi prepracovanou rukoväťou, s ideálnym ergonomickým tvarom, ktorý zaisťuje pohodlnú prácu s nožom. Samotná rukoväť je vyrobená dvoma vrstvami brezového dreva, medzi ktorými je orechové drevo s nádherným vzorom. Medzi jednotlivými vrstvami dreva sú kožené medzivrstvy.

Pre bezpečné nosenie čepele je spolu s nožom dodávané ochranné puzdro vyrobené z pravej kože. Má jednoduché, ale vzhľadovo veľmi pekné spracovanie v severskom štýle, s ornamentom v dolnej časti. Špeciálna úprava vnútra puzdra zabezpečuje jeho ochranu pred poškodením nožom.

Celkovo ide nôž najvyššej kvality, vhodný aj pre najnáročnejších poľovníkov. Za prijateľnú cenu si môžete byť istý, že máte naozaj prvotriedny nôž, ktorý zvládne všetky namáhavé činnosti a stane sa z neho nenahraditeľný pomocník v každej situácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.