Helle Harding

Nôž strednej veľkosti s názvom Harding sa stal v roku 2015 jedným z najprestížnejších výrobkov nórskej firmy Helle, najmä kvôli nádhernej rukoväti, ktorá je doslova umeleckým dielom. Netreba sa však nechať zmiasť pekným výzorom, Harding je plnohodnotný poľovnícky nôž.

Dĺžka noža Harding je 21 centimetrov a váha len 104 gramov, čo je ideálny kompromis medzi veľkosťou a hmotnosťou. Zbytočne vás nezaťažuje, no napriek tomu dokáže bez problémov v teréne splniť všetko, čo potrebujete.

Jeho čepeľ je vyrobená vrstvenej ocele vysokej kvality a tak ako aj iné nože firmy Helle sa vyznačuje výbornou odolnosťou a ostrosťou. Je vhodný na krájanie mäsa, kostí, sťahovanie kože a bez najmenších problémov zvládne aj náročnejšie činnosti, ako napríklad nasekať drevo.

Rukoväť noža Harding je, ako už bolo spomínané, krásny umelecký kúsok. Je vyrobená postupným vrstvením tmavého dubového dreva, kože a svetlého brezového dreva. Použité drevo je tlakovo impregnované, takže je odolné voči vlhkosti a pre udržanie kvality ho stačí občas navoskovať.

Ochranné puzdro je jednoduché, ale taktiež pekne spracované, vyrobené je z pravej kože. Aby nôž nepoškodil jemnú kožu, je vnútro puzdra vystužené umelou hmotou. Na vrchu má puzdro úchytku, pomocou ktorej sa dá ľahko pripnúť a odopnúť od rukoväte noža.

Kvalitný poľovnícky nôž, s pekným dizajnovým prevedením. Napriek peknému vzhľadu je to však plne funkčný nôž, vhodný aj pre najnáročnejších užívateľov. Za výhodnú cenu tak môžete získať doživotného pomocníka v každej situácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.