Nože Helle

Produkcia kvalitných ručne vyrábaných nožov značky Helle je zachovaná už od roku 1932. V súčasnosti sa nože tejto nórskej firmy vyvážajú do celého sveta a tešia sa veľkej obľube. Zruční kováči vyrábajú každý nôž prakticky od základu, takže sa dá povedať, že každý kúsok je absolútne jedinečný. Filozofia firmy Helle je založená práve na dlhoročnej tradícii kvalitnej remeselnej výroby. Napriek tomu, že nože vyzerajú esteticky, sú plne funkčné, určené do terénu a zvládnu aj náročnú prácu.

Nože Helle sa vyznačujú povestnou precíznosťou a kvalitou použitých materiálov. Základom každého poriadneho noža je kvalitná oceľ. Pracovníci firmy kujú svoju vlastnú unikátnu oceľ, ktorá je trikrát laminovaná, čo znamená, že čepeľ je zložená z troch vrstiev rôzneho typu ocele. To zabezpečuje extrémnu výdrž a ostrosť noža a pri správnom používaní vydrží čepeľ bezchybná celé roky.

Taktiež rukoväte a ochranné puzdra na nože sú vyrábané vždy ručne z najkvalitnejších prírodných materiálov. Na rukoväte sa používajú rôzne druhy dreva, napríklad brezové alebo dubové, ale používaná je aj rohovina a koža. Ochranné puzdra na nože sú praktické, vyrábané len z pravej kože a svojím dizajnom a vzhľadom sú vždy prispôsobené konkrétnemu typu noža.

Mnoho druhov nožov Helle či už poľovníckych nožov alebo pracovných sa stalo veľmi populárnymi. Ide napríklad o nože Helle GT, BraKar, Besseggen alebo rybársky nôž Fiskenkniv. Za svoju vysokú obľúbenosť vďačia nadpriemernej kvalite, ktorá je spojená s veľmi prijateľnou cenou. Či už ste poľovník, rybár alebo len nadšenec do prírody, nôž Helle vám bude robiť skvelého spoločníka v každej chvíli.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.