Slovenské pištole – ZVS P20/P21

Zbrojárska výroba sa na Slovensku trochu pozastavila a naše projekty a vízie zostali na štartovacej čiare. Vzhľadom na priaznivú politickú situáciu v oblasti Európy /našťastie/ sa k vojenskému konfliktu zatiaľ neschyľuje. A preto sa aj náš zbrojársky priemysel zameral na zbrane pre civilnú potrebu a služobné účely.

Čo sa týka munície nebolo o čom rozhodovať,  zbrane boli postavené na rozšírené strelivo 9 mm Luger, a .40 SW. Tieto kalibre plne spĺňajú prísne kritéria na účinnosť a presnosť streľby. Zároveň aj kapacitne v zásobníku ešte vyhovujú aj čo sa týka počtu aj hmotnosti.

 

ZVS P21_396_x_498

 

Pištoľ ZVS P20 alebo ZVS P 21

Prevedenie, samonabíjacia zbraň s uzamknutým záverom. Prevedenie compact, alebo full size.

Technické dáta:

 • celková dĺžka – 190/ 210 mm
 • celková hmotnosť – 780/830 g
 •  dĺžka hlavne – 101/121 mm
 • kapacita zásobníka – 16/12 nábojov

 

 • obojstranná bezpečnostná poistka kombinovaná s vypúšťaním bicieho kohúta,
 • obojstranný záchyt záveru,
 • predstaviteľný záchyt zásobníka, strelec má možnosť si prednastaviť na ovládanie z pravej alebo ľavej strany
 • signalizácia náboja v nábojovej komore – hrana vyťahovača presahuje cez profil záveru a je opticky aj hmatom identifikovateľný
 • dostatočne veľké vyhadzovacie okienko, nábojnica opusti hlaveň aj za nepriaznivých podmienok, zároveň slúži na jednodochú kontrolu uzatvorenia zbrane.
 • polymérový rám, funkcia SA/DA, vysoká životnosť,  dostatok miesta na prst v rukavici, univerzálna lišta.

Skúsenosť mám s ňou veľmi krátku, osobne ju zatiaľ nevlastním ale mal som ju zapožičanú. Výborne sa nosí, polymér je príjemný na dotyk, tri druhy náhradných rukovätí zabezpečia že si nájde každý strelec pre neho vhodný úchop. Veľmi dobre sa mi zo zbrane strieľalo, zdvih zbrane nebol nijako veľký, funkcia samonabíjania úplne perfektná.  Výborne a rýchle zamierenie,  dobre riešenie hledí a mušky. Mal som prevedenie compact a z počutia zbraň v prevedení full  size je ešte príjemnejšia pri streľbe. Najradšej obe verzie v jednom balení.

3 thoughts on “Slovenské pištole – ZVS P20/P21

 1. nestrielal som z nej ale dlho som sa snou hral v oredajni ustretovy majitel dokonca jednu poziciava na strelnicu.uputal ma kratsi model compact dobre mi sedi v ruke,ma perfektne vymakane mieridla dobry pomer hrubky musky a vyrezu cielnika opakovany namer parada.ma malu rucku pri compakte je to ok ale pri velkej pistili som to pocitoval ako nedostatok.spust hladka a vyborna s kontrolovanym a slabym odporom.nedociahol som rychlo a komfortne na zachyt zaveru co vsak neberem ako tragediu nasebeobranu neratam s prebijanim zasobnikov,na strelnici mierenka a zabava v pohode.co sa tyka rychlych disciplin treba si ovladanie nadrilovat u mna najma spominany zachyt zaveru spodna cast zasobnikovej sachty nie je rozsirena zasobnik je tak zvlastne utopeny v rucke.riesenie je paradne oku lahodiace a aj prakticke pripomina mi to p 08 z druhej svetovej.na nosenie vcelku idealna zbran,s napaditym a neokukanym dizajnom.ak ju mam porovnat z cz p010 ktoru poznam tak u mna vyhrava slovenka.dolezity je pre mna uchop a mieridla.idem setrit ,musim ju mat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.