Strely bez olova

 

Strely bez olova – monokompozitna strela

 

Univerzálna strela, ktorá si nemení svoju hmotnosť a tvar.  Jej ďalšou výhodou je jej vysoká presnosť, veľká prieraznosť a silný šokový účinok. Skúsenosti s používaním týchto striel nasvedčujú že spôsobuje minimálne poškodenie zveriny.

Kobus Du Plessis, geniálny balistik z Juhoafrickej republiky, uplatnil svoje skúsenosti s lovom africkej zveriny, ktorá ako vieme je na ránu tvrdšia pre nízky obsah tekutín v tele. Mnoho striel s olovom sa nedostalo hlboko do tela zveri a tak nedostatočne poškodilo životne dôležité orgány. Zver odchádzala poranená a často nebola ani dohľadaná.                                                                                                                                                                                                                                                                           Tieto  strely dokážu všetko.  Je extrémne presná a vhodná na lov veľkého počtu druhov lovnej zveri.

Táto strela nepotrebuje deformáciu , nato aby odovzdala svoju energiu.  Pri náraze na zver výtvára vlny.

Nefragmentuje a nepoškodzuje tak zverinu.

Nezaťažuje životné prostredie olovom.

Nakoľko je materiál z ktorého sú tieto typy striel vyrobené tvrdší ako olovo ktoré je potiahnuté tombacom, na tele strely sú vytvoré drážky ktoré zabezpečujú vedienie strely v hlavni, dodávajú jej rotáciu.

Zároveň tieto drážky znižujú trenie strely v hlavni a tak ju menej zahrievajú. Medzi ďalšie výhody týchto striel je to, že su menej náchylné na zmenu smeru strely, menšie prekážky jej nevadia. Mnoho poľovníkov si tieto strely laboruje do svojích zbraní a do rôznych kalibrov, od Horneta až po magnum kalibre.

Naša európska zverina je menej odolná ako zver africká. V jej tele sa nachádza viac tekutín. A ako vieme tekutiny dobre prenášajú tlakovú vlnu, ktorú táto strela vyvinie pri náraze do tela.

N našom trhu je už udomácnená strela od Impala.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.