SELLIER & BELLOT

 

SELLIER & BELLOT

 

Firma v roku 2015 oslávila svoje 190 výročie od vzniku. Bola založená v Prahe roku 1825 Nemcom s francúzskymi koreňmi Louisom Sellierom,   onedlho sa však Louis Sellier spája so svojím krajanom Jeanom Maria Nicolaus Bellotom , firma sa v tej dobe špecializovala na výrobu perkusných zápaliek .V dnešnej dobe sa radí medzi najvýznamnejšie české firmy, zaoberá sa výskumom, výrobou, vývojom a predajom streliva, pyrotechnických výrobkov, špeciálnej techniky, náradia, mieridiel a ďalších plniacich strojov. Široký sortiment poskytuje strelivo: brokové náboje, guľové náboje, pištoľové a revolverové náboje, náboje s okrajovým zápalom, vojenskú muníciu a komponenty. Na svoje si prídu poľovníci, športový strelci a všetci priaznivci streľby. Náboje Sellier a Bellot poskytujú záruku kvality, spoľahlivosti a bezpečnosti. Svetové renomé značky upevňujú športoví strelci, ktorí s nábojmi Sellier a Bellot získavajú na vrcholových svetových súťažiach najvyššie ocenenia.

Pištoľové a revolverové náboje sú vyrábané v kalibroch od 6,35 Browning až po .45 COLT. Môžu byť montované s netoxickou zápalkou NONTOX – jedná sa o netoxickú, nekorozívnu a neerozívnu zápalkovú zložku, z ktorej boli odstránené ťažké kovy. Túto zápalku má firma patentovanú v Európe a USA.

Guľové náboje sú vyrábané v kalibroch od 17 Hornet až po 9,3 x 74 R s možnosťou montáži 10-tich typov striel pre poľovnícke použitie a tiež aj pre športovú streľbu.

Brokovnicové náboje sú vyrábané v kalibroch 12, 16, 20, 28 a 410 .V ponuke je 100 rôznych variant.

Sortiment uzatvárajú náboje s okrajovým zápalom a náboje so stredovým zápalom.

Pre zaistenie kvality produktov bol v spoločnosti v roku 1998 zavedený a zrealizovaný účinný systém manažmentu kvality .Tento systém je pravidelne posudzovaný podľa normy ISO 9001/2009 certifikačnou spoločnosťou.

Česká republika je členskou krajinou Bruselskej zmluvy a preto sú všetky náboje pre civilný trh konštruované, vyrábané a skúšané podľa noriem Medzinárodnej komisie pre skúšanie ručných palných zbraní (C.I.P.). Náboje sú dodávané na trh po preskúšaní a prijatí certifikátu o typovej kontrole streliva, v priebehu výroby podliehajú náboje pravidelnej kontrole, aby bola zaistená zhoda s požiadavkami podľa C.I.P..Toto preskúšanie je zaistené u Českého úradu na skúšku zbraní a streliva.

Prevažná časť výrobkov (viac ako 85%) sa exportuje. Popri civilnom programe výroby streliva sa spoločnosť zaoberá aj špeciálnou výrobou munície pre ozbrojené zložky. Systém kvality bol preto rozšírený o splnenie špecifických požiadaviek uvedených v dohodách NATO. Katalogizáciu a kontrolu kvality má na starosti Ministerstvo Obrany Českej Republiky.

V roku 2009 sa vlastníkom firmy Sellier a Bellot a.s. stala brazílska spoločnosť CBC, ktorá je známejšia pod značkou Magtech. Ďalším členom firmy je nemecký výrobca MEN, ktorý produkuje malorážkové strelivo pre armádu, políciu a komerčný trh. V roku 2014 sa do skupiny firiem pridal aj Brazílsky výrobca zbraní TAURUS. Vďaka spojeniu do jedného koncernu sú uvedené spoločnosti konkurencie schopnejšie.

Zdroj: www.wikipedia.com, www.sellier-bellot.cz

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.